İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener Cumhurbaşkanlığı adaylığı ile ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Akşener, “Derhal bir seçim yapılmalı, her şey sıfırdan başlamalı.” dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener erken seçim, pandemi ve cumhurbaşkanlığı adaylığına dair dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Habertürk TV’de Ciner Medya Grubu Ankara Temsilcisi Muharrem Sarıkaya, Veyis Ateş ve Serap Belet’in sıcak gündemle ilgili sorularını yanıtlayan Akşener, “Ben Sayın Kılıçdaroğlu ile bir araya geliyorum.  Saadet Partisi’ni de ziyaret ettim, onlarla da görüşüyoruz. Derhal bir seçim yapılmalı, her şey sıfırdan başlamalı.” ifadelerini kullandı.

“BUGÜN DERHAL BİR SEÇİM YAPILMALIDIR”

Erken seçimle ilgili artık bir önerisinin olmadığını söyleyen Akşener, ” AK Parti sistematiğini bildiğimi düşünüyorum. Sayın Erdoğan hızlı bir şekilde seçime gider, almaya gayret eder, Haziran ayında seçim yapar demiştim. O öngörüm tutmadı. Şimdi Kasım’da diyorlar ama o öngörüm yok. Bugünkü şartlarımız gereği, pandemi, işsizlik ordusu, esnafın hali, turizmcinin durumuna baktığımızda derhal bir seçim yapılmalı, sıfırdan her şey başlamalı. Bizim konumumuzdaki partilerin her daim çalışması, istim üstünde durması lazım. Ben Sayın Kılıçdaroğlu ile bir araya geliyorum. Kimi zaman kendisi kimi zaman ben talep ediyorum. Özel de görüşüyoruz. Saadet Partisi’ni de ziyaret ettim, onlarla da görüşüyoruz.” diye konuştu.

 

“TAYYİP BEY KEŞKE ‘GELİN BU İŞ YÜRÜMÜYOR’ DESE”

Parlamenter sistemle ilgili olarak Akşener, “Keşke Tayyip Bey bugün dese ki, ‘Arkadaşlar buyrun gelin bu iş yürümüyor, hadi gelin parlamenter sisteme eksiğini, gediğini kapatıp geçiş yapalım’ dese. En uygunu bu. Ama sayın Erdoğan ve arkadaşlarının bunu yapması mümkün değil. Şimdi biz Cumhurbaşkanlığı seçimini kazanmak durumundayız, bunun matematiğini buna göre yapmalıyız.” dedi.

AKŞANER CUMHURBAŞKANI ADAYI OLACAK MI?

Meral Akşener, “Bizim parti kurulalı çok yeni olmuştu. Birden seçime gittik. Bir tecrübe edindik. Sonuç 31 Mart demin söylediğim 24 Haziran’da umutsuzlaşan seçmenin ayağa kaldırıldığı bakış açısıdır. Bunu CHP’ye teklif eden biziz. Ben ‘vay efendim biz kazandık’ demiyorum. Bizi takip edenler matematik bakış açısına sahip olduğumuzu hissederler. Ben sayın Erdoğan’ın demokratik kurallar içerisinde sandıkta seçmenin oyuyla gidebileceğine ve gitmesi gerektiğine inanıyorum. 24 Haziran’da Meral Akşener Cumhurbaşkanı adayı olmuş olduğu için şimdi herkes dönüyor ‘sen aday mısın’ diye soruyor. Yarın ben Cumhurbaşkanı olabileyim diye bırakın kelimeyi, harf çıkarmadım ağzımdan. Ben kendimle ilgili vazgeçmeyeceğim hiçbir şey yok, bana dair. Türkiye’nin bugün içinde bulunduğu şartların en büyük sorumluluğu tek adam meselesidir. Cumhurbaşkanlığı diye getirilip partili Cumhurbaşkanlığına çevrilen ucube sistemdir. Önceliğimiz bu sistemi değiştirmek olmalıdır. Bu sistemin değişmesinin önüne geçecek hiçbir tavrım olmayacak, bu kadar net söylüyorum. Şimdi DEVA kuruldu, Gelecek kuruldu. Demokrat Parti var Saadet Partisi var. Millet İttifakı nasıl genişleyecek, şimdi bir şey söylemiş olmam o partilere ayıp olur” ifadelerini kullandı.

Twitter’da Takip Ediniz. https://twitter.com/TEBRIZHABER

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here