İran eski sağlık bakanı, İran İslami Şura Meclisi’nin 10. dönem başkan Yardımcısı ve Tebriz milletvekili, 2021 seçimleri için hazırladığı seçim programını anlatarak şunları söyledi: Serbest piyasaya ve halktan vergi toplamaya inanıyorum. Bence vergi birimleri oluşturacak ve bankalara bağlayacak bir mekanizma belirlenmeli. O zaman bozguncu aramamıza gerek kalmaz, çünkü transfer edilen herhangi bir para izlenir.

2021 Cumhurbaşkanlık seçimleri adayı Mesut Pezeşkiyan, cumhurbaşkanının yetkileri, üretim, vergi, şeffaflık,benzin meselesi, Mali Eylem Görev Gücü (FATF), dış politika, BM Güvenlik Konseyi ve İran-Çin İşbirliği Belgesi konularında görüşlerini açıkladı.

https://images.khabaronline.ir//images/2016/8/16-8-15-161641IMG10444111.jpg

Mesut Pezeşkiyan, Yönetişim, Adalet ve Verimlilikte Dönüşüm Toplantısında üretim konusunda şunları söyledi: “Bir zamanlar ülkede yeterli Kanunlar olmadığını düşünüyordum, ancak İslami Şura Meclisi başkan yardımcısıyken birçok konu için iyi kanunların olduğunu fark ettim” Örneğin, bir kişinin varlıklarını ve bölgesel konumunu belirlemek için iki yasa vardır: Gnaf ve Cadastre.
Pezeşkiyan illere daha fazla yetki devretmeyi planladığını açıklayarak, “İllere daha fazla yetki verilmedikçe ülkenin halinin iyiye gitmeyeceğini düşünüyorum, dünyanın hiçbir yerinde bizim ülkemize benzer bir yapı yoktur.” dedi.
O, İllere bazı yetkiler aktarılırsa halkın işlerinde daha fazla açıklık olacağını söyledi.
Pezeşkiyan sözlerine böyle devam etti: Azerbaycan, Huzistan, Sistan ve Belucistan ve diğer sınır şehirlerine daha fazla ekonomik yetki verdiğimizi varsayalım.O zaman En azından gıda, ilaç, hayvancılık ve tarımsal girdiler gibi pek çok kalemin temininde sorun yaşamayacakları söylenebilir.

İslami Şura Meclisi üyesi seçim sloganıyla ilgili olarak “Devletimin sloganı Adalet ve İnsaftır” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here