Direniş Mevzilerine Saldırı, Biden’in Maskesini Düşürdü

0
113

Suriye parlamentosu üyelerinden Mahmud Cuhdar, ABD’nin Suriye’nin Irak sınırında direniş mevzilerine yönelik saldırısına gösterdiği tepkide, ABD’nin yeni Başkanı’nın yüzündeki maskenin düştüğünü belirtti.

Suriyeli temsilci bugün el Malume sitesine yaptığı açıklamada; ABD ve müttefiklerinin menfur işgalinden tek kurtuluş yolunun direniş olduğunu, son saldırının da terör örgütlerine destek amacıyla gerçekleştiğini vurguladı.

Cuhdar, ABD Başkanı Biden’in bu saldırıyla gerçek yüzünü ve başkanın değişmesiyle Washington yönetiminin hasmane politikasının değişmediği gerçeğini ortaya koyduğunu vurguladı.

Parstodayın verdiği haberde Iraklı güvenlik kaynakları, Amerika’nın Irak-Suriye sınırında yaptığı son saldırının intikamını almak üzere direniş güçlerinin düzenleyebilecekleri saldırıların paniği ile Amerikalı güçlerinin alarm durumuna geçtiklerini duyurdu.

Söz konusu kaynaklar, Amerikalı terörist askerlerden üssün dışında koruma teçhizatını kullanmaları istendiğini, alarm durumunun bir kaç gün süreceği anlaşıldığını kaydetti.

Amerikan savaş uçakları cuma günü Irak ve Suriye ortak sınırında, Suriye’nin Ebu Kemal bölgesi ile Irak’ın El Kaim bölgesi arasında kalan alanı savaş uçakları ile vurdu.

Irak parlamentosunda Fetih ittifakı Başkanı Ahmet El Esedi, bu saldırıda Haşdi Şabi güçlerinden en az 30 kişi şehit düştüğünü veya yaralandığını belirtti.

Iraklı siyasi gruplar ise Amerika terör devletinin direniş mevzilerine saldırısına çok sert karşılık verileceğini belirtiyor

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here