Akşener’den Erdoğan’a: Elini Yıkayıp Çıkamazsın

0
90

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Gara operasyonu için “Sorumlusu Türkiye Cumhuriyeti devletidir” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan’a tepki gösterdi.

Beştepe’de gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı Kabine toplantısının ardından AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Irak’ın kuzeyindeki Gara bölgesinde düzenlenen operasyonun sorumluluğunun “Devlete ait” olduğunu söyledi.

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, Ankara’da gerçekleştirdiği ziyaretler sırasında Erdoğan’ın bu sözlerinin sorulması üzerine cevap verdi.

Akşener, şöyle konuştu:

SORUMLULUK ALMAK SIFIR

Meral Akşener, “Bu ne devletmiş kardeşim. Hem bunlar yapılıyor ondan sonra sorumluluk almak sıfır, yerine muhayyel bir devletin üzerine bırakılıyor. Kim bu devlet? Sayın Erdoğan’ın söylediği gibi sorumluluk siyasi iradenin olduğu, siyasilerin, seçilmişlerin yönettiği bir mekanizma devlet. Bunun bürokrasisi var, o bürokrata, ister silahlı ister sivil bürokrata kim talimat verir? Seçilmiş olan o. Şahıslar verir, o sorumluluğun sahipleri verir.” dedi.

Akşener, açıklamasına şu sözlerle devam etti:

“Dolayısıyla Osman Öcalan’ın TRT’ye çıkarılmasının, yani herhangi bir güvenlik bürokratının talimatıyla olmuşsa bu başka bir şey, İsmet Yılmaz’ın talimatıyla olmuşsa siyasetçi olarak bu başka bir şey, o sorumluluğu almaktır. Ya da Sayın Erdoğan’ın talimatıyla, oluruyla olmuşsa başka bir şeydir. Şimdi elini yıkayıp çıkamazsınız.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here