Tebriz Cum imamı : Diplomatik Cephenin askerleri olarak, Azerbaycan Cumhuriyeti halkına Ayetullah Hamanei’nin görüşlerini duyurduk

0
97

bugün Tebiz’deki İmam Humeyni Büyük Musalla Camisi’nde düzenlenen 20 Şubat 1977’de Tebriz halkının ayaklanmasının yıldönümü nedeniyle, Devrimin Yüksek Lideri’nin Tebriz halkıyla video iletişiminde , Hüccetül İslam Seyyid Muhammed Ali Al-i Haşim “Değerli Liderimiz, yaşananlar, Güç iddiasi eden ancak Korona virus nedeniyle ölen ölülerini bile gömemeyen birçok ülkenin gerçek yüzünü ortaya çıkardı. Oysa ki ülkemizin Sevgili halkının kapasitesi ile bu alanda işler görüldü.” Dedi.

O Doğu Azerbaycan’daki mevcut durumla ilgili olarak, “İlin fabrikaları, bilgiye dayalı firmaların kapasitesini kullanarak sağlık ürünleri, maskeler vb. Üretiminde çok başarılı olmuşlardır” dedi.

Al-i Haşim “Doğu Azerbaycan eyaleti, üretimin önündeki engelleri kaldırıp stratejik kapasite kullanmanın ve ihracat ve ithalatı harekete geçirmenin yanı sıra, yaptırımları kaldırmak için adımlar atmış ve Tebriz’in uzun ve yüksek konumunu ekonomide öne çıkarmıştır” dedi.

O Azerbaycan ve Dağlık Karabağ’daki olaylara değinerek şunları söyledi: “Açık emiriniz sayesinde Doğu ve Batı Azerbaycan, Erdebil ve Zencan olmak üzere dört eyaletteki temsilcileriniz Diplomatik Cephesinin askerleri olarak meydana geldiler ve sizin görüşlüeinizi halka duyurdular, bu görüşleriniz ülkemiz ve Azerbaycan Cumhuriyeti’nin halkı arasında geniş çapta yansıdı ve ilgi duyuldu.
Tebriz Cuma İmamı “General Süleymani’nin şehadetini takdir etmek için, Hac Kasım Süleymani ansiklopedisi adlı değerli bir koleksiyon, bu ilde Aşure ordusu tarafından ülkede ilk kez yayınlandı.” Dedi.

O “Eyalettedki başarılarımız, ilin benzersiz uyumunun, koordinasyonunun ve empatisinin ve yetkililer, milletvekilleri ve halk arasında samimi ilişkilerin kurulmasının bir ürünüdür.” Dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here