Filistin, UCM’ye Çağrı

0
73
Filistin, Uluslararası Ceza Mahkemesinden (UCM) ırkçı İsrail’in ve Yahudi yerleşimcilerin Filistinlilere karşı işlediği suçlar hakkında bir an önce soruşturma başlatmasını talep etti.
Filistin Dışişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, terör rejimi İsrail makamları ve siyonist Yahudi yerleşimcilerin Kudüs’ü Yahudileştirmek ve Filistin’den koparmak için Filistinlilere, kutsal mekanlarına ve mülklerine yönelik saldırılarını arttırdığı belirtildi.
Irkçı İsrail’in, Oslo Anlaşması’na göre işgal altındaki Batı Şeria’nın “C Bölgesi” olarak adlandırılan idare ve güvenliği Tel Aviv’e bırakılan bölgeleri, ilhak etmeye ve buradaki Filistin mevcudiyetine son vermeye çalıştığı ifade edildi.
Siyonist İsrail makamları ve Yahudi yerleşimcilerin süregelen saldırılarına karşı uyarıda bulunulan açıklamada, UCM’den Filistinlilere karşı işlenen suçlar hakkında bir an önce soruşturma başlatması istendi.
UCM, 5 Şubat’ta ırkçı İsrail’in Filistin topraklarında işlediği savaş suçlarıyla ilgili soruşturmada, söz konusu suçları soruşturmak için yetkili olduğuna karar vermişti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here