İşkence ve Baskı Bahreyn Halkının Sesini Kısamayacak

0
89
Bahreyn İslami Hareket lideri Şeyh İsa Kasım, dikta Bahreyn rejiminin zalimce girişimleri ve Suudi rejiminin askeri desteklerinin bu ülke halkının azim ve iradesini kıramayacağını belirtti.
Bahreyn inkılabının 10. yıldönümü münasebetiyle  ”Zafere kadar direniş”  sloganı adı altında bir etkinlik, dün Şeyh İsa Kasım’ın huzurunda Kum kentinde düzenlendi.
İranpress’in verdiği habere göre, Şeyh İsa Kasım sözkonusu merasimde, Bahreyn halkının köklü bir değişim sebebiyle başlattığı kıyamından on yıl geçtiğini belirterek, tüm muhalif grupların tutumunun zafere ulaşmak olduğuna vurgu yaptı.
Bahreyn İslami Hareket Lideri Şeyh İsa Kasım açıklamalarında, Bahreyn halkının ülkedeki mevcut durumun ıslahı için  başlattığı kıyamın devam edeceğine işaret ederek, hükümetin irticai ve zalimane yöntemler izlediği bunun da Bahreyn halkının istekleriyle uyuşmadığını belirtti.
Şeyh Kasım, Suudi rejimin baskıları, işkence ve baskı yönteminin Bahreyn halkının sesini kısamayacağını belirtti.
Şeyh İsa Kasım konuşmasında ayrıca  Bahreyn Halk Hareketi’nin amacının intikam veya uzlaşma olmadığını aksine insan onurunun gerçekleştirilmesi, hakların gerçekleştirilmesi, kutsallıkların savunulması, vatanın birliği olduğunu söyledi.
Bahreyn, 14 Şubat 2011’den beri Al Halife rejimine karşı bir halk ayaklanmasına sahne olmaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here