Belki gerçek müptezel sizlersiniz?!

0
478

Anli Ekberı

Mikrofonu tutup ve Instagram da dahil olmak üzere sosyal ağların müptezel liğinden ve yararsızlığından bahseden pek çok insan var.Bir sanatçının reklamlarından neden bu kadar çok para kazanmasını, bir ahmakın neden böyle şöyle söylediğini, niye onun böyle sevdiğini ve birisinin neden bu kadar çok takipçisi olduğunu kınıyorlar.Bunlar Kendi değimleriyle palyaçoların hayatlarının her ayrıntısını biliyor ve birisinin az önce ne söylediğini, ne giydiğini, kiminle bir ilişki içinde olduğunu ve neyin reklamını yaptığından haberdardır.İnsanların bu kadar gösterişli olmaklarından ve neyi yeni aldıklarını ve hangi yemeği pişiridiklerini gösterdikleri için huzursuz oluyorlar. Ama Bu İptizalin bir parçası olduklarını kabul etmek istemiyorlar.

Sosyal ağların hayatımıza girmelerinden uzun yıllar geçti. Kendimize karşı dürüst olalım; müptezel ahmakları takip ediyorsak, bu iptizali bizde istiyoruz. Bu insanların isimlerini biliip ve hayatlarını doğrudan ve dolaylı olarak takip ediyorsak, onların dünyasının bir parçasıyız. bir blogger’ın hikâyelerini takip ediyor ve bu akşam birisinin kocası için ne yemek yaptığı haberini ve oturma odasına ne aldığını takip ediyorsak, bunların meraklısıyız anlamına geliyor.

Henüz Sosyal ağlar, kullanıcılarını bir sandalyeye bağlayıp ve onları kırbaçlayacak bir fotoğraf veya video izlemeye mecbur etme gücüne sahip değiller.

Muhtemelen Explorer içeriğinin önceki zevklerinize, beğenilerinize ve görüşlerinize göre seçildiğini biliyorsunuzdur ve hızlı bir Not interested dokunuşu ile görmediklerini istedemeğiniz şeyleri bir daha göremezsiniz.

İnanın bana, herkes sizing Explorerinizin çirkin içeriğinize çuhatap değil. Bu mekanda yaratıcı ve profesyonel sanatçılarla tanışan, resim ve heykelleri takip eden, Yeni bir dil ile tanışan, yeni teknikler öğrenen, ünsüz müzisyenleri keşfeden, Film ve kitap incelemelerini okuyan, Müzeleri sanal şekilde dolaşıp ve zevk alan ve Öfkelerini ve kıskançlıklarını uyandıran bir video izlemek yerine, ruhlarını canlandıran ve kendilerini iyi hissettiren bir şey izleyen insanlar var. bundan sonra, platformun İptizalini yüksek sesle haykırmak için mikrofonu elinize aldığınızda, onu nasıl kullandığınıza bir bakın. Belki gerçek müptezel sizlersiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here