özgürlük olmazsa, diktatörlük ve yolsuzluktan muzdarip olacağız

Ayetullah Hamanei'nin küçük kardeşi Seyyid Hadi:

0
96
Seyyid Hadi Hamanei

İslam Devrimi’nin büyük ve uzun vadeli amacı, topluluğun yaşamını ve inancını güçlendirmek veya daha doğrusu bir toplumu İslam’ın öğretilerine dayalı olarak yönetmektir” , “Özgürlük, her alanda seçme hakkına sahip olmak demektir“, ” Özgürlük ve bağımsızlıktan yoksun bir toplum iki felakete uğrar “,”Biri diktatörlük, diğeri yolsuzluk”,”Bağımsızlığı, dünyada izolasyonumuza yol açmayacak şekilde akılcılığa dayalı bir şekilde kullanmalıyız.” Ve … bunlar, Devrim’in zaferinin kırk ikinci yıldönümünün arifesinde Khabar Online ile yaptığı röportajda Hüjjetül islam Seyyid Hadi Hamanei’nin açıklamalarının bir parçası.
O Ulusal çıkarların diğer ülkelerle dostluk ve düşmanlığın temeli olması gerektiğine vurgu yaparak, “Amerika’nın bizimle düşmanlığı bitmedi, azalmadı bile; Ama durumumuz farklı. “Artık Amerika Birleşik Devletleri’ne karşı çıkacak ve politikalarımızı takip edecek güce sahibiz.” Dedi.
Seyyed Hadi Hamanei, 2021 seçimleriyle ilgili olarak Khabar Online’a şunları söyüyor: “Belki de siyasal görüş ve zevkler olmadan adayları onaylama zamanıdır. Bir cumhuriyet zayıfladığında, özgürlüklerin kısıtlanması doğaldır.”
Silahlı kuvvetlerden bir aday, onun bir diğer görüşme konusudur:”Tarih, askeri hükümetin dünyanın hiçbir yerinde başarılı bir deneyim olmadığını göstermiştir.”
İslam Devrimi’nin ana hedeflerini tanımlama ihtiyacını vurgulayan Seyyid Hadi Hamenei, “Bence devrimin hem kısa hem de uzun vadeli hedefleri, bağımsızlık, özgürlük sloganı olan stratejik bir politika altında özetlendi. Devrimden sonraki nesiller, Şah rejimindeki toplumun durumu hakkında pek bir şey bilmiyor olabilir. Gerçek şu ki, siyasi baskı, ayrımcılık, adaletsizlik ve toplumu yönetmede halkın rolünün olmaması, halkın Pehlevi rejiminden uzaklaşmasının nedenleri arasında yer alıyor ve tüm bu özlemler özgürlük anlamında mümkün ” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here