Siyasilerin ülkeye barış getireceklerine inanıyor musunuz?

0
84
Abdurrahman Dilipak, Akit’teki bugünkü yazısında, “Kavga edip duran siyasilerin ülkeye barış getireceklerine inanıyor musunuz?” değerlendirmesinde bulundu.

Akit gazetesi yazarı Abdurrahman Dilipak, siyasetin son zamanlardaki sert haline dikkati çektiği yazısında “Sahi siz kendi aralarında kavga edip duran bu siyasilerin bu halleri ile ülkeye barış getireceklerine inanıyor musunuz?” diye sordu. Akit yazarı, siyasetin mevcut halini “hücrelerin birbirini yediği kansere” benzetti.

Dilipak, bugünkü köşe yazısında siyasileri şöyle eleştirdi:

Sahi siz kendi aralarında kavga edip duran bu siyasilerin bu halleri ile ülkeye barış getireceklerine inanıyor musunuz? Bana kalırsa kötü örnek oluyorlar. Kendilerine de halka da ülkeye de zarar veriyorlar. Ve kimsenin de bu konuda vijdani açıdan rahatsızlık duyduğu yok. Her birinin yanlışı, diğerlerinin bahanesi oluyor. Birbirleri ile kavga ediyor gibi gözükseler de birbirlerinin varlığını kendi varlıklarının teminatı olarak görüyorlar. Siyaset o hale geldi ki, her parti ötekilerden korkanları kendi etrafına toplayarak varolmaya çalışıyor.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here