Tebriz Cuma İmamı

Dr. Al-i Haşim, Tebriz’in bu haftaki Cuma namazının vaazlarında: “Kadınlar İran İslam Devrimi ve Mukaddas Müdafaa’yı desteklemekte hep öncüydüler” Dedi.

O “Hz.Zehra’nın vasiyet namesini en büyük mücadele dersi ve bir siyasetçinin vilayetin kutsallığını savunmasının en iyi yol olduğunu” vurguladı.
Tebriz Cuma İmamı kadınların hürmetiyle ilgili şunları söyledi: “İslam’da kadınlara duyulan saygı erkeklerden daha fazladır, kadının makamı daha yüksektir. Kadınlar Günü’nde hediye vermek kadınlar için iyi bir şey ama her zaman onlara saygı duymalıyız. ”

İran İslam Devrimi’nin zaferinin yıldönümüyle ilgili olarak Tebriz Cuma İmamı şunları da ekledi: Halkın yürüttüğü ve dini bir önderliğe sahip olan bu devrim, dünyadaki hiçbir devrime benzemiyor.

https://ale-hashem.ir/wp-content/uploads/2021/01/image_2021_1_30-12_1_15_33_vyx.jpg

Al-i Haşim, “Yetkililer, halkın geçim kaynağı ve ekonomik sorunlarına dikkat etmeli, düşmanın görünümüne aldanmamalıdır.” Dedi.

Toplumda birliğin korunmasına değinen Al-i Haşim, “İslam Devrimi’nin manevi boyutlarına özel dikkat gösterilmeli ve ülke içindeki birlik, empati ve uyum güçlendirilmeli ve devletin yaptırımlarla yüzleşmesine yardımcı olmak gereklidir ” dedi.

Teknolojinin ilerlemesiyle ilgili olarak, “İrana kırk yıllık ağır baskıya rağmen Amerika Birleşik Devletleri’ne bağımlı olmadan bu kadar çok ilerleme ve teknoloji elde etmek Amerikalılar için zor” dedi.

Ayetullah Hamanei’nin Doğu Azerbaycandaki temsilcisi “Uzay füzesinin başarılı bir şekilde fırlatılmasının devrimin dostları ve düşmanları için net bir mesajı vardı ve dostlar umutlu ve düşmanlar gittikçe daha fazla sinirlendi” Dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here