Tebriz, ülkedeki kültürel ve sanatsal hareketlerin öncüsü olmalı

0
108
Abdülmücit Necefi

Tebriz’in emektar yazarı, Tebriz’in İran’ın kültürel alanında yüksek bir konuma sahip olduğunu ve Tebrizli yetkililerin bu alanda daha fazla çaba göstermesi geriktiğini vurguladı.

Abdülmücit Necefi, “Kitap okumayı güçlürinden her hareket ileri doğru bir adımdır ve Tebriz, tarihi konumuna göre kültürel ve sanatsal hareketlerin öncüsü olmalıdır” dedi.

“Tebriz Ulusal Yılın Kitabı Ödülü” festivalinde konuşan Necefi, “Bu tür programların düzenlenmesi, bölgenin ve ülkenin kültürel gelişimine olumlu etkide bulunur ve eserlerin ve ödüllerin doğru ve adil bir şekilde incelenmesi gibi faktörlere dikkat edilmesi , bu tür etkinliklerin verimliliğini artıracaktır.” Dedi.

Necefi, İran’ın dört bir yanındaki yazarların bu festivale benzersiz bir şekilde katılmalarına atıfta bulunarak, şöyle devam etti: “Tebriz’in son yüzyıldakisanatsal, kültürel ve sosyal hareketlerdeki konumu benzersizdir, ancak farklı dönemlerde iniş çıkışlar yaşandı.”
O “Tebriz, İran’da bir kültür, sanat, yayın ve sergileme merkezi olma potansiyeline sahiptir.” Diye ekledi.

Son olarak Necefi, “Kültür ve sanat harcamaları aslında yüksek insan ideallerine ulaşmak ve toplumun ruh ve ahlaki sağlığını sağlamak için uzun vadeli bir yatırımdır.” Dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here