Tebriz Cuma İmamı

Tebriz Müsella’sında sağlık protokollerine uygun olarak düzenlenen Cuma namazının vaazlarında Seyyid Muhammed Ali Al-i Haşim “Trump gitti ancak önümüzdeki dört yıl içinde Biden’ın bazı zorlukları olacak, cumhurbaşkanlığı seçimi sonuçlandı ve Biden resmi olarak ABD Başkanı oldu.” Dedi.

O “Biden’in fiziksel sorunları, Amerikan parti içi rekabetleri, yapılarda ve kurumlarda içsel aksaklıklar, Amerikan toplumunun iki kutuplu olmaya doğru hızlı hareketi, Amerika Birleşik Devletleri’nde ayrılıkçılığın yükselişi, korona salgını ve yönetimin korkunç mirası, Amerika Birleşik Devletleri’nin dünyadaki gerileyen durumu ve İran denen önemli çelişki Biden’in en önemli sorunlarıdır.” Dedi.

Tebriz Cuma İmamı “Devrimci İran, ABD için en büyük çelişkidir, çünkü bu İran, üç yıllık benzeri görülmemiş bir baskıdan sonra ayağa kalkıp bir süper güç haline gelen İrandır.” Dedi.

O “Elbette, Trump’ın Hac kasım suikastındaki aptallığı ve yaptığı tüm yanlışları, ABD’nin yüksek güvensizlik duvarını daha uzun ve kalın hale getirdi.” Diye ekledi.

Ayetullah Hamanei’nin Doğu Azerbaycandaki temsilcisi “Amerika Birleşik Devletleri’nin Kapsamlı Ortak Eylem Planı’ndan yüzsüzce ayrılması ve Avrupalıların ihmali ile, yaptırımların derhal kaldırılmadan bu plan’a geri dönme iddiası komplosu, yanlış ve abartılı bir iddiadan başka bir şey değildir, bu nedenle önce yaptırımlar kaldırılmalıdır.” Dedi.

Al-i Haşim, “Dünya direniş cephesinin güçlenmesi ve bölgedeki Siyonistin gerileme hızı Biden’in diğer çelişkileridir” dedi.

https://ale-hashem.ir/wp-content/uploads/2021/01/image_2021_1_22-13_55_12_32_Pvo.jpg

Al-i Haşim, son iki haftada İran Silahlı Kuvvetleri arasında farklı tatbikatlar yapıldığını açıklayarak: en büyük Raad İHA tatbikatı, Fars Körfezi’ndeki füze şehrinin tanıtılışı, Makran stratejik navigasyonunun tanıtılışı, İktidar 99 Deniz Tatbikatı gibi bu tatbikatlar, “Tatbikatın türü, tatbikatların odak noktası, aktif caydırıcılığın uzun vadeli stratejik etkileri ve üç yıllık azami baskı ve kendisine karşı birleşik küresel savaş ve savunma altyapısını boykot etmenin ardından stratejik yönden stratejik tepkiye gidiş, bu tatbikatların başarıları arasında.” Dedi.

O Temiz Hava Haftası’nın gelişine işaret ederek, “Çevre krizi sadece ülkemizle ilgili değil, tüm dünyayla ilgili ve eğer bir kriz demek istemiyorsak, aslında büyük bir çelişki diyebiliriz, bu yüzden bu konuda İnsanların çevrenin önemini anlaması için bir kültür yartmak gereklidir.” Dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here