Erdoğan’ın Sessizliği Bizi Şaşırttı

0
108
Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu partisinin genel merkezinde düzenlediği haftalık basın toplantısında son günlerde siyasetçiler ve gazetecilere yapılan saldırılara tepki gösterdi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sessiz kalmasına dikkat çeken Karamollaoğlu, “Bu saldırılara karşı Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sessizliği bizi şaşırtmaktadır. Yetkililer bu durum karşısında sessiz kalamaz, kalmamalıdır.” dedi.
Saadet Partisi Karamollaoğlu, konuşmasının ilgili yerinde şunları söyledi:
“Son dönemde gazetecilere ve siyasetçilere yönelik saldırılar maalesef endişe verici şekilde artıyor. Gazetecilerin ve siyasetçilerin hedef gösterilmesi, ne siyaset adamlığına ne devlet adamlığına yakışır. Fikir ve düşünce özgürlüğünün ortadan kaldırılması manasına gelen bu durum ve yaklaşım insanlığa da siyaset adamlığına da yakışmamaktadır. Türkiye’mizin çözülmesi gereken o kadar çok meselesi beklerken, yaşanan şiddet olaylarından ve farklı gündemlerden dolayı artık esas meselelerimiz konuşulamıyor. Bu saldırılara karşı Sayın Cumhurbaşkanı’nın sessizliği bizi şaşırtmaktadır. Yetkililer bu durum karşısında sessiz kalamaz, kalmamalıdır.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here