Tebriz Belediye Başkanı

Tebriz Belediye Başkanı, Siyonist rejim askerlerinin Pazartesi günü Gazze’ye yönelik hava saldırılarının ardından, şehirdeki mevkidaşına yazdığı bir mektupta, bugünün zor şartlarında hava saldırılarını kınadı.

İrec Şehin Baher, 20 Ocak “Gazze Günü”‘nde yayınlanan mektubunda Gazze belediye başkanına hitaben şunları yazdı:

Sevgili kardeşim, Gazze’nin Muhterem belediye başkanı Dr. Yahya Es-serrac

Allahın salami size, gururlu şehitlere ve gazilere ve Gazze’nin savunmasız vatandaşlarına

29 Ocak “Gazze Günü” ile eşzamanlı olarak, işgalci İsrail güçlerinin sevilen Gazze kentine yönelik amansız saldırılarına tanık olduk ve bu tür sahneleri gören her vicdanlı insanı gerçekten incitti.

Mevcut bu zor durumda ve Gazze mazlum vatandaşlarının güvende olmadığı Korona virüsü ile insanlığın mücadelesinde, Kudüs’teki işgalci rejimin roket ve füze saldırıları bu mazlum ve çaresiz insanlara karşı çifte haksızlıktır.

“Tebriz” in “Gazze” ile kardeş dendiği günden itibaren, Tebriz halkının sevgili ve mazlum Gazze’ye yönelik insani ve İslami ilgisi iki katına çıktı ve Gazze’de yaşanan tüm olayların Tebriz halkı için önemi daha da artmıştır.

Tebriz halkı adına Gazze’nin çeşitli bölgelerini hava saldırılarıyla düzenli olarak hedef alan işgalci rejimin ve Siyonist çocuk katilinin eylemlerini kınıyor ve bu bağlamda uluslararası örgütleri ve insan haklarını çağırıyorum.
Direniş Cephesi’nin cesur komutanı General Hac Kasım Süleymani’nin şehit olmasının ardından Filistin halkının kahramanca direnişinin daha da fazla motivasyon kazandığına inanıp, Gazze de dahil olmak üzere acı çeken Filistinli Müslümanların haklarının ve işgal altındaki topraklarının kısa sürede tam olarak azad edilmesine yol açacağını düşünüyorum.

En son, sevgili Gazze vatandaşlarını Siyonist işgalcilerin elinden kurtarmaları için Tanrı’dan yardım diliyorum.

İrec Şehin Baher
Tabriz 20 ocak 2021

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here