Öncü Reform Partisi Genel Sekreteri: Cevad Zarif’in İran’daki 2021 seçimlerini kazanma şansı yüksek.
TEBRIZHABER: Ali Sufi, 2021 seçimlerindeki Hasan Ruhani devletinin adayları ile ilgili olarak Nobaht, Vaezi, Laricani ve Zarif’e atıfta bulunarak, “Hükümetin veya herhangi bir partinin adaylar hakkında ne düşündüğü meselenin bir yanı. Halkın kimi sevdiği görülecek.” Dedi. Sonuçta, tanıtılan kişi halka güvenilir olmalı ve insanlar onun dürüstlüğüne ve bütünlüğüne inanmalı ve görev süresi boyunca verimliliğini görmüş olmalıdır. Bu nedenle, devlet bu kişilerin bir kısmına odaklanarak halkın gözünde verimsizken devlet kendi güçlerini ortaya koyarsa, doğal olarak halk o adayı seçmeyecektir.
Zarif’in diğer devlet güçlerinden daha iyi bir şansa sahip olduğunu ifade eden Sufi, “Zarif’in dış politikadaki yeteneğini gösterdiği için bir şansı var ve iç meselelerin onunla hiçbir ilgisi yok, özellikle artık uluslararası meseleler de önemli. Ama Zarif adau olmak istemediğini söylüyor. Öte yandan başkanlık için gerekli kapsamlılıktan ziyade uzman olmak gerekiyor. Sayın Zarif’in bu yeteneği kendi içinde görüp görmediği henüz belli değil; Bunun nedeni, cumhurbaşkanının çalışmalarının büyük bir kısmının dış politika ile değil iç politika ile ilgili olmasıdır. “diye ekledi.
Sufi, devletin Laricani’ye verdiği destek hakkında da böyle devam etti:O da Parlamentoda bulunmuş, ve halkın mevcut durumdan memnuniyetsizliği parlamentodan, devletten ve tüm hükümettendir. Ilım ve Kalkınma Partisi bunlara yatırım yapmak istiyorsa, halk arasında adaylarının popüler olup olmadığını düşünmesi belirleyicidir.

Twitter’da Takip Ediniz. https://twitter.com/TEBRIZHABER

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here