Hatemi, Cihangiri’nin adaylığına olumlu bakıyor

0
102

TEBRIZHABER: İran’daki siyasi atmosfer her geçen gün daha fazla seçime dönüşüyor ve her iki akımda da siyasi figürlerin yaklaşan rekabete girip giremeyeceğine dair pek çok haber var. Özellikle reformcular arasında pek çok haber var. Seyyid Hasan Humeyni’nin adaylık olasılığından, aynı zamanda bir seçim rengine ve kokusuna sahip olan İshak Ciangiri’nin faaliyetlerinin artmasına kadar.

Konsensüs oluşturma organının rolü belirsizdir ve büyüklerin ve bireylerin seçimle ilgili karar almadaki rolü belirtilmemiştir.
İshak Ciangiri’nin adaylığı ile ilgili söylentiler hakkında reformist bir siyasi aktivist olan Nasır Gavami, “Cihangiri’nin seçimlerde aday olmak istiyor gibi görünüyor” dedi.
O “Bence Seyyid Hasan Humeyni gelmezse ve Cahangiri gelirse, reformistler tarafından kabul edilebilir, çünkü o bir reformisttir ve bir uzlaş yaradabilir. Hatemi’nin de Ciangiri’nin adaylığı konusunda olumlu olduğunu düşünüyorum” diye ekledi.
Gavami, Ciangiri’nin Ruhani devetindeki varlığının başarı şansını düşürüp düşürmeyeceğine yanıt olarak “İlk Ruhani devletinin yaptırımların kaldırılması açısından çok iyi bir dönem olduğunu unutmayın. Trump geldikten sonra ekonomik ve siyasi sorunlar yaşandı. Bu mevcut ekonomik ve enflasyonist sorunlar çoğunlukla Trump’ın yaptırımları ve milletimize ihanetinden kaynaklanıyor” cevabını verdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here