Şehit Süleymani ve El-Mühendis’in Eylemleri Siyonistlerin Zihnini Meşgul Etmişti

0
86
Suriye Cumhurbaşkanının Danışmanı, İran İslam Cumhuriyeti Devrim Muhafızları Kudüs Gücünün Şehit Komutanı ve Haşdi Şabi’nin Şehit Başkan Yardımcısının eylemlerini takdir ederek, onların eylemlerinin Siyonistlerin zihnini meşgul ettiğini vurguladı.
Suriye Cumhurbaşkanı Beşşar Esad’ın Danışmanı Buseyna Şaban, İran İslam Cumhuriyeti Devrim Muhafızları Kudüs Gücü eski komutanı General Hacı Kasım Süleymani ve Ebu Mehdi el-Mühendis’in şehadetinin birinci yıl dönümü münasebetiyle düzenlenen merasimde konuştu.
Buseyna Şaban şu ifadelerde bulundu: ‘Şehit Süleymani bir özgürlük savaşçısıydı ve kardeşlerini insanlık için adalete yönlendiriyordu. Bu şehide, yaşamı boyunca tanınmaması yeterlidir ve siz onun nurlu varlığı olmadan onun eylemlerinin etkisini gördünüz.
Bu tevazu, Şehit Süleymani’nin düşmanlarla yani bölgeyi güç unsurlarından mahrum etmek isteyenlerle mücadeledeki stratejik düşüncesini gizlemedi; Şehit komutanlar Süleymani ve el-Mühendis’e yönelik terör eyleminin nedeni, Süleymani’nin işgalcilere direnmek istediği şeyi yok etmekti.
Şehit Süleymani ve el-Mühendis’in direniş ekseniyle ilişkiler bağlamındaki eylemleri Siyonistlerin zihnini meşgul etmişti. Şehit Süleymani ve el-Mühendis’in başarısı, düşmanın stratejisini zayıflatan stratejik bir fikirdi. Onlar, ABD hükümetinin düşmanca yöntemlerinin derinliğini hedef alan işler yaptılar.
Şehit Süleymani, İran, Suriye, Lübnan, Irak ve Yemen’i savunarak sömürgecilere karşı dürüst bir direniş kavramı yarattı. Süleymani ve el-Mühendis’in şehadeti gelecek nesiller için bir fenerdir ve bu tam da düşmanın korktuğu ve dostların istediği şeydir.
Şehit Süleymani’nin mirasını kucaklamak ve direniş yoluna devam etmek, Şehit Süleymani’nin yolunu devam ettirecektir.’
İran İslam Cumhuriyeti Büyükelçisi Cevad Türkabadi de bu merasimde konuştu ve şunları söyledi: ‘İşgalciler, İran halkını yenmek istiyordu; ama onlar kendileri başarısız oldular. Süleymani’nin şehadeti, direniş ekseninin damarlarındaki kanın tekrar akmasına neden oldu. Suriye ordusunun başarısı, direniş ekseninin zaferlerinin özüdür ve biz tam bir zafer kazanana kadar onu destekleyeceğiz.’
İran İslam Cumhuriyeti Büyükelçisi konuşmasının devamında, Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad’ın duruşunu takdir ederek şu ifadelerde bulundu: ‘Onun kararları, bölgeyi kötülük odaklı planların sonuçlarından korudu.
İran’ın, Filistin toprakları kurtarılana ve halkın hakları onlara geri verilene kadar direniş gruplarına destek vereceğini vurguluyorum.’

Twitter’da Takip Ediniz. https://twitter.com/TEBRIZHABER

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here