IŞİD’in Quetta’daki terörist saldırısında ölen madencilerin akrabaları ve Pakistan’ın diğer bölgelerinde protestoların patlak vermesinden 6 gün geçerken, hükümet ve protestocular arasındaki görüşmeler şimdiye kadar başarısız kalınca, Pakistan Şii toplumu ülke çapında protestolarını sürdürmekte ısrar etti.
İRNA’ya göre, Pakistan medyası Cuma gecesi Quetta’daki oturma eylemi yapan muhaliflerin  protestolarını sona erdirmek istemediği ve Lahor, Karaçi, İslamabad, Haydarabad ve Multan da dahil olmak üzere Pakistan’ın diğer bölgelerinde protestoların devam ettiğini bildirdi.
Şii madencilere yönelik son terör saldırısının kurbanlarının aileleriyle federal ve eyalet yetkilileri arasındaki görüşmeler  şimdiye kadar başarısız oldu.
Bu arada, Pakistan Başbakanı İmran Han’ın Beluçistan’daki son terörist saldırında hayatını kaybedenlerin toprağa verilmesini, yakınlarının oturma eylemine son verme şartına bağlaması, hükümet ve protestocular arasındaki gerginliği yoğunlaştırdı.
İmran Han’ın terör saldırısı kurbanlarının ailelerinin oturma eylemine ilişkin son tutumu, başta ülkenin çeşitli siyasi ve dini partilerinin liderleri olmak üzere Şii müslümanların tepkisine neden oldu.

Twitter’da Takip Ediniz. https://twitter.com/TEBRIZHABER

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here