Tebriz milletvekili: Batılıların ülkemize ilaç sağlama konusunda iyi bir sicili yok

0
103

Mehr ile yaptığı röportajda Ruhullah Mütefekkir Azad, “Bilim adamlarımız dünya biliminin ön saflarında olduklarını her zaman kanıtladılar” dedi.
O “İran İslam Cumhuriyeti aşılama alanına ilk kez girmiyor ve geçmişte bu alanda başarılı deneyimlerimiz oldu.” Diye ekledi.

İran İslam Cumhuriyeti’nin sağlık alanında ilerlemede çok iyi bir konumda olduğunu ifade eden Mütefekkir Azad, “Ülkemiz yaptırımların en zor şartlarında kendi ayakları üzerinde durdu ve bilim adamlarımızın korona aşısı yapma çalışmaları bu alanda başarılı olduğumuzu gösteriyor ve bu nedenle biz Kendi yeteneklerimize güveniyoruz” Dedi.

Tebriz milletvekili sözlerine böyle devam etti: Şu ana kadar korona’ya karşı tüm yabancı aşılar başarılı oldu mu? Bu ülkelerden bazıları aşılarını satarken garanti bile edemiyorlar ve bu koşullarda ülkemiz hakkında asılsız açıklama yapmaya hakları yok.

Mütefekkir Azad, “Zaman, ülkemizin bu alanda ne kadar büyük bir başarı elde ettığini kanıtlayacaktır. zeki, yetenekli ve özverili bilim adamlarımıza Korona aşısı yapımındaki çalışmaları için teşekkür ediyorum. Ülkemizin tıpta olduğu gibi çeşitli alanlardaki başarılarına da tüm milletin birlik ile destek vermesi gerekiyor” Dedi.

O “Batılıların ülkemize ilaç sağlama konusunda iyi bir sicili yok ve bu geçmişin tekrarlanmasına izin vermeyeceğiz ve geçmişi unutmayacağız. “Dedi.

Mütefekkir Azad,”Ülkemizin halkının sağlığını sağlamak için korona hastalığının tedavisine yönelik tüm seçenekler masada ancak öncelik yerli aşı ve kendi bilim adamlarımızın ürünlerini kullanmaktır” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here