Şehit Süleymani Canını Kudüs İçin Feda Etti

0
93
Hamas Hareketinin Siyasi Ofisi Üyesi, Şehit Kasım Süleymani’nin Filistin halkının işgalci Siyonist rejim karşısındaki meşru direnişini güçlendirmedeki önemli rolünü takdir etti.
Hamas Hareketinin Siyasi Ofisi Üyesi Mahmud ez-Zehar, Şehit Hacı Kasım Süleymani’nin şehadetinin birinci yıldönümünde “Kudüs Şehidi” olarak anıldığı merasimde yaptığı konuşmada şunları söyledi: ‘Şehit Süleymani, İslam’ın kesin ilkelerine inandı ve Kudüs ve bu ilkeleri korumak için canını feda etti.
Ey Kasım! Seni şehit eden Donald Trump’ı, şimdi halkı aşağıladı ve en kötü şekilde reddetti, seni öldüren kişi, aptal Arapların parasını yağmaladı.
Şehit Süleymani Gazze’de direniş hükümetine, yoksul ve şehit ailelerine ilk destek veren oldu.’
Mahmud ez-Zehhar, Şehit Süleymani’nin başta Filistin meselesi olmak üzere İslam dünyasına yaptığı olağanüstü ve inkâr edilemez hizmetlerine değinerek şunları söyledi: ‘Şehit Kasım Süleymani, Şehit Ahmed Yasin ve Şehit Fethi Şikaki gibi ümmetin onurlu insanları, bize cihat, özveri ve fedakârlık gibi göz ardı edilemeyecek miraslar bıraktı.
Şehit Süleymani, en suçlu ve en cani kişi tarafından şehit edildi, onu şehit eden kişi, Hristiyan bir Siyonist, Allah ve Peygamber (sav) düşmanı, İslam ve Müslümanların düşmanı, Yahudilerin dostu ve Amerika halkının ve dünya barışının düşmanıdır.’

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here