Tebriz Belediyesi, Namaz kültürünün yayılmasında değerli bir kurum ilan edildi

0
95

Tebriz Belediyesi, 1998 yılında İl Namaz İkame dairesinin değerlendirmelerinde üst üste beşinci kez takdire şayan bir rütbe aldı.

shahryarnews.net’e göre, Tebriz Belediyesi Namaz İkame dairesinin Sekreteri bu haberi açıklayarak, “Tebriz Belediyesi, İl Namaz İkame dairesinin talimat ve tebliğlerine göre, her zaman belediye içinde, personel ve yöneticiler ile şehir içinde namazın temelini atma, teşvik, ve yayma yönünde hareket etmiş Ve bu alanda önemli hizmetler vermiştir.” Dedi.

Huccet’ül-İslam Ağdamı Hamene, “Seccade” sisteminden alınan raporlara göre 1998 yılında Tebriz Belediyesi eğitim, bildirim, yönetim ve belgeleme olmak üzere dört bölümde 1000 toplam puan üzerinden 969 puan almayı başardı.” Diye ekledi.

Namazın yaygınlaştırılması ve tanıtımı, Tebriz Belediyesi’nin 10 bölümüunde 24 saat açık olan camiler, Tebriz Belediyesi’nde cemaat namaz hanelerinin 62 merkeze çıkarılması ve  namaz hanelerin yapımı ve işletilmesi alanında belediyenin son yıllardaki en önemli eylemlerine işaret etti. Kentsel alanlardaki parkların seviyesini, yerel park ve bahçelerin hoparlörlerinden ezan yayınını, mescitlere ve camilere giden yollara tabela yerleştirilmesini bu alandaki önemli belediye eylemleri olarak duyurdu

Huccet’ül-İslam Ağdamı Hamene, Tebriz Belediyesi’nin namaz konusuna odaklanan Kur’ânî, mezhebi ve dini faaliyetleri ve programları güçlendirip ve geliştirerek son yıllarda namaz kültürünü tanıtmak için pratik adımlar attığını vurgulayarak, bu grubun bu tür programlar geliştirmeye yönelik ciddi kararlılığını açıkladı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here