Menar Cemal El-İbrahim, Cumartesi gecesi El-Meyadin haber kanalına verdiği röportajda, Irak’ın kurtuluşu için önemli olan Haşd’iş’Şabi’nin oluşumuna atıfta bulunarak, “İran’ın desteği ve şehit general Kasım Süleymani’nin çabaları olmasaydı, Haşd’iş’şabi kurulamazdı” dedi.

ABD terör güçleri tarafından şehit edilen Irak Haşdi Şabi kurumunun eski başkan yardımcısı El’Mühendis’in kızı, şehit general Kasım Süleymani ve babasının şehadetlerinin 1. yıldönümünde, Bağdat’taki ABD büyükelçiliğini, suikast ve komplolar planlamak için bir merkez olarak adlandırdı,

Menar Cemal, babasının Irak parlamentosuna ve ülkedeki siyasi sürece girmesini engellemesi için ABD’nin baskısına da değinerek, “O, Amerika Birleşik Devletleri için tanınmış bir şahsiyetti, bu nedenle Amerika Birleşik Devletleri, onun adını terör listesine koydu” dedi.

Ebu Mehdi’nin kızı ABD’nin siyasetlerinin Batı Asya halkları aleyhinde olduğunu belirterek, ABD Başkanı Donald Trump’ın emriyle general Kasım Süleymani ve beraberindekilerin öldürülmesine atıfta bulunarak, “Suikast operasyonu ABD’ye zarar verdi ve Joe Biden’in gelişi hiçbir şeyi değiştirmeyecek” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here