Irak neden İran’a karşı oy kullandı?/ Irak başbakanı: İran aleyhine herhangi bir kararı desteklemiyoruz!

Irak'ın İran büyükelçisi, Irak başbakanının İran'a gönderdiği mesajda, Irak'ın hiç bir şekilde İran İslam Cumhuriyeti aleyhine her hangi bir kararı desteklemediğini bildirdiğini söyledi.

0
102

Irak’ın İran Büyükelçisi Nasır Abdul Muhsin Abdullah, İRNA’ya verdiği demeçte, Irak’ın ABD’nin İran’a Karşı Yaptırımlar Komitesi’ni yeniden canlandırmak için 2021 BM bütçesine iki yeni madde ekleme önerisine ilişkin tutumuna atıfta bulunarak ‘Irak, bu öneriye karşı çıktı” dedi.

Irak’ın İran büyükelçisi, “İran, Irak’ın dostu, komşusu ve kardeşidir ve bu ülkenin İran İslam Cumhuriyeti ile çok yakın bir ilişkisi vardır ve Irak’ın sürekli politikası, başta İran İslam Cumhuriyeti olmak üzere tüm komşuları aleyhindeki her hangi bir karara veya girişime karşı çıkmak olmuştur” dedi.

Iraklı diplomat, Kudüs Gücü komutanı general Kasım Süleymani ve Ebu Mehdi el-Mühendis’in şehadet yıldönümünde hükümete ve İran halkına taziyelerini iletti ve onlara bu iki şehidin yüksek tevazu, insani özelliği ve cesaretini hatırlattı ve Allah’tan şehitlerin mekanlarının cennet olmasını niyaz etti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here