Tebriz Belediye Başkanı, son üç yıldır düşük gelirli alanların geliştirilmesi ve vatandaşların geçişini kolaylaştırmak amacıyla 74 km’lik yol açma, cadde ve geçitlerin genişletilmesi uygulamasını duyurdu.

shahryarnews.ir’a göre İrec Şehin Baher, şu haberi açıkladı: Bu yol açılışı, şehrin farklı bölgelerinde yıpranmış yapıları canlandırmak ve kentsel dönüşüm projesini hayata geçirmek amacıyla yapılan 52 projeyi içeriyor.

Özellikle düşük gelirli ve marjinal bölgeler olmak üzere şehrin farklı bölgelerinde yeni caddelerin yapılmasına ve önünün açılması plan ve projelerinin hayata geçirilmesi Tebriz Belediyesi’nin son yıllarda ana programlarından biri oldu.

Bu yol açma projelerinden bazılarına atıfta bulunan Tebriz Belediye Başkanı şunları söyledi: ŞOHEDAYE ERTEŞ yol açması, Şehit Milani, Attar Neyshaburi, 35 metri esnaf, Şehid Halili’nin ikinci etabı vb. Geçiş kolaylığı yanında başarılar getiren en önemli projeler arasında Bu alanlara çevre ve katma değer getirdi.

İrec Şehin Baher hatırlattı: Yol iyileştirme projelerinin yıpranmış bağlamda kültürel, yapısal ve trafik rejenerasyonu açısından katma değeri, satın alma ve uygulama maliyetlerinden kat kat daha fazla olacak ve genel kentsel dönüşüm politikalarında öngörülüyor.

 

Tebriz belediye başkanı, bu önlemlerin sayısız faydasına atıfta bulunarak, “Güzergah projelerinin uygulanmasının birçok faydası olmasına rağmen, çevre boyutuna yapılan vurgu, bu konudaki herhangi bir eylemden daha fazla görülüyor” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here