Korona salgınını kontrol etmede, Belediye yönetiminin halkı bilgililendirmesi etkili oldu

0
108

Tebriz Belediyesi İletişim ve Uluslararası İlişkileri Genel Müdürü, Bu idarenin korona hastalığı yaygınlığını kontrol altına almak ve azaltmak için bilinçlendirme ve bilgilendirme alanındaki faaliyetlerini olumlu ve etkili bir adım olduğunu söyledi.

shahryarnews.net’e göre Said Hacizade, “Yönlendirme ve kısıtlama olmak üzere iki alanda görev yapan Tebriz Belediyesi’nde operasyonel üsler kurarak, Tebriz Belediyesi İletişim ve Uluslararası İlişkiler Genel Dairesi, belediye bölgelerin işbirliği ile şehirde çeşitli önlemler aldı.” Diye ekledi.

Hacizade “Şehirde korona yayılımı ile başa çıkma talimatı verme temasıyla 4.600 metrekare alan yaratıldı.” Dedi.

Hacizade, “Ayrıca 11 Kasım’da başlayan korona kısıtlamaların uygulanmasıyla aynı zamanda Belediye Hizmetleri ile birlikte ses ekipleri şeklinde tüm alanlarda 16.880 kişi/saat çalıştı ve bilinçlendirme mesajları iletti.” Dedi.

Hacizade konuşmasının bir başka bölümünde sanal alemde korona kontrolüyle ilgili faaliyetlere de değinerek şunları söyledi: Tebriz Belediyesi bölgelerinin iletişim birimleri, Korona kısıtlamaların uygulanmasıyla eş zamanlı olarak sanal alemde takdiri hak eden 3.231 klip, hareketli grafikler, eğitici altyazılar, posterler, vb. hazırladı, üretti ve yayınladı.

O, “Bu dönemde korona hastalığı ile ilgili, kentte eğitici 350 pankart, stant ve reklam panosu kuruldu.” Dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here