Katil İsrail, dünyanın en çok kınanan ülkesi oldu

0
86
FHA- Bu yıl uluslararası kanunları en çok çiğneyen ve en çok kanunsuzluk yapan devlet, terör ve işgal devleti Siyonist İsrail oldu…

FHA- BM, 2020’de en çok hangi ülkeyi kınadı? Dünyanın geri kalanının 3 katı… Birleşmiş Milletler Genel Kurulu, 2020 yılında en çok Siyonist rejim İsrail’i kınadı, bu da dünyanın geri kalan ülkelerine kıyasla neredeyse üç katı oldu.

Birleşmiş Milletler’in (BM) performansını izleyen Cenevre merkezli bir sivil toplum örgütü olan UN Watch tarafından bu hafta yayınlanan bir rapora göre, 2020 yılında en çok Siyonist rejimi kınandı.

Geçen hafta Siyonist rejimi eleştiren iki kararıyla BM, aleyhindeki toplam karar sayısını 17’ye çıkardı. Böylece, dünyanın geri kalan ülkelerine kıyasla neredeyse üç katı oldu.

İsrail yanlısı aktivistler BM’yi rutin olarak Siyonist devlete karşı kararlar aldığı için eleştirirken, kararlardan biri Batı Şeria’daki Filistinlilerin ve Golan Tepeleri’ndeki Suriyelilerin doğal kaynaklarını sömüren Siyonist rejimi içeriyor.

BM tarafından Kasım ayında yayınlanan kınama kararında, “İsrail’in 1967’den beri işgal ettiği ve Suriye toprağı olan Golan’dan çekilmemesi, Golan’daki İsrail yerleşim inşaatının ve diğer faaliyetlerinin yasa dışılığı derin kaygı uyandırıyor…” vurgusu yapıldı.

Ekim ayındaki bir başka karar, Filistinli mülteciler sorununun çözülmesinin zorunlu olduğunu söylüyor ve her iki tarafı da Filistinli mültecilerin mülkleri ve gelirleriyle barış görüşmeleri kapsamında ele almaya çağırıyor.

Birleşmiş Milletler Genel Kurulu kararları bağlayıcı değildir, ancak dünya meselelerinde sembolik bir öneme sahiptir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here