Tebriz-Sehend otoyolunun açılışı yapıldı

0
86

Bu sabah, yeni Sehend şehrine giden Tebriz otoyolu, İran Ulaştırma ve Kentsel Gelişim Bakanı Muhammed Eslami’nin huzurunda açıldı.

 

ISNA’dan aktarılan shahryarnews.net’e göre, Tebriz-Sehend yeni otoyolu, bu sabah Ulaştırma ve Kentsel Gelişim Bakanı Muhammed Eslami, Doğu Azerbaycan Valisi PurMuhammedi, Yeni Şehirler Geliştirme Şirketi genel müdürü Habibullah Taherhani ve bir grup yerel yetkilinin huzurunda faaliyete geçti.

 

Bu otoyol 20 km uzunluğunda ve iki şehir arasında eski yoldan yarım saat olan seyahat süresini 10 dakikaya düşürüyor.

 

1390’dan önce temeli atılan Tebriz-Sehend otobanının esas ilerlemesi son iki yılda oldu. Projenin açılışı, iki şehrin vatandaşlarının hizmetlere ve istihdama erişimlerini kolaylaştıran uzun süredir devam eden taleplerinden biriydi.

Öte yandan, bu proje Tebriz’in Osku şehrine ve Kenduvan turistik köyüne erişimini kolaylaştıracak ve aslında çok yönlü bir işleve sahiptir. Bu projenin% 60’ının özel sektörden,% 40’ının devlet kaynaklarından sağlandığı ve devlete ait olduğu söyleniyor.

 

Sehend-Tebriz otoyol projesinin detayları hakkında İran Ulaştırma ve Kentsel Gelişim Bakan Yardımcısı Habibullah Taherhani, bu projenin değerinin 600 milyar Tümen olarak tahmin edildiğini belirterek, “Bu otoban, otoyol çerçeve ve ilkeleri ile altı hatta yapılmış ve faaliyete geçtiği ilk yılda 30 bin Araç içinden geçecek “ dedi.

“Yeni Sehend şehrinin sahip olduğu ve Tebriz’in güneybatısındaki yükseklikte yer alan özel topografik koşulları nedeniyle, bu güzergahta sekiz çok büyük köprü inşa edildi ve bu da trafik standartlarını artırdı.” Aslında, bu projenin uygulanmasında gerçekleştirilen büyük miktardaki hafriyat işleri benzersizdir. Bu proje ile trafik azalacak ve seyahat güvenliği artırılacaktır. Azerşehir üzerinden bağlanan bir önceki yol, yol boyunca çeşitli faaliyetlerin kurulması ile karşı karşıya kalmış ve bu güzergah üzerinde bazen kazalara neden olmuştur.

Yeni Şehirler Geliştirme Şirketi genel müdürü, Tebriz-Sehend otoyolunun açılmasının vatandaşların zaman israfını önlemede etkili olacağını belirterek  “Bu projenin açılışı ile yakıt tüketimini yılda 6 milyon 300 bin litre azaltacağız, bu tasarrufu sağlarken çevre kirleticileri de önemli ölçüde azaltacaktır” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here