Tebriz Belediyesi son üç yılda metroyu tamamlama sürecini hızlandırdı

0
124

Doğu Azerbaycan Valisi : “Tebriz Belediyesi’nin metro projesinde son üç yılda yaptığı hem nakitsel ve hem de nakdi olmayan eylemler, bu devasa projenin tamamlanma sürecini hızlandırdı.

Shahryarnews.net’e göre, Tebriz’deki 4 metro istasyonunun açılış töreninin oturum aralarında Muhammed Reza Purmuhammedi “Son yıllarda çok yavaş ilerleyen ve neyse ki son üç yıldır ciddi bir şekile takip edilen Tebriz metrosu Tebriz halkının temel taleplerinden biridir.” Dedi.

“Tebriz metro projesinde önemli Rial ve döviz yatırımı yapıldı” diyen vali;  Geçtiğimiz yıl İran Cumhurbaşkanı Ofis Sorumlusu huzurunda üç ayda bir metro istasyonu açma sözünü verdik ve neyse ki bu söz yerine getirildi.”  Diye ekledi.

Doğu Azerbaycan Valisi, metro istasyonlarının açılmasındaki dönüm noktasının Cumhurbaşkanının dış finansman anlaşmasına iznini belirterek, “Bu açılışın dönüm noktası ve bereketleri, belediye başkanının devlet yardımı konusunu gündeme getirmesiydi. Devlet ve Milli Banka’yla metronun ek finansmanı için talepte bulunduk.” Dedi.

Vali “Belediye başkanının söz verdiği gibi, bu devletin sona ermesiyle, şehir içi tren hattında kalan arızaların ve diğer istasyonların tamamlanarak faaliyete geçmesini umuyoruz.” Diye söyledi.

Bu projenin tamamlanmasında devletin yardımına değinen Pumuhammedi, “devlet, Tebriz metrosu projesine iyi bir yardım sağladı ve belediye başkanı ve Tebriz belediye meclisinin takibine ek olarak, mali yardım sağlamak için bu projenin tamamlanmasını takip eden milletvekillerine de Ayrıca  teşekkür ederim.” Dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here